Recepty na jídla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vtáhnutí do historie rychlého občerstvení

2 posters

Goto down

Vtáhnutí do historie rychlého občerstvení Empty Vtáhnutí do historie rychlého občerstvení

Příspěvek pro Lvice.eva Tue May 24, 2016 3:23 pm

Ačkoliv rychlé občerstvení je obvykle pokládáno za výdobytek moderní doby, respektive 20. století, písemné prameny i archeologické nálezy (např. malby) dokládají, že pouliční zařízení pro přípravu poživatin k okamžité konzumaci existovala již v nejstarších kulturách ve Středomoří, na Blízkém i Dálném východě, tedy prakticky všude, kde se vyvinula sídla městského typu, s vysokou diferenciací způsobu obživy u obyvatelstva. Moderní jev rychlého občerstvení vznikl v Kalifornii, těsně před druhou světovou válkou. Richard a Maurice Mc Donaldovi, kteří řídili drive-in burger (restaurace, kde se jede autem k okýnku a jste obslouženi v autě), poblíž Los Angeles, byli unaveni z neustálého mytí příborů a nádobí, a proto se rozhodli vymyslet systém,při kterém by se zákazníci mohli obsluhovat sami a omezit menu na položky, které by mohly být připraveny i nekvalifikovanými kuchaři a bez desky, nožů a vidliček. No a poslední věc...myslíte si že Mc donald vznikl v České Republice?

Lvice.eva

Poèet pøíspìvkù : 75
Join date : 04. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

Vtáhnutí do historie rychlého občerstvení Empty Re: Vtáhnutí do historie rychlého občerstvení

Příspěvek pro Bílá hortenzie Tue May 24, 2016 3:33 pm

Ahoj, děkuju moc za vtáhnutí do historie rychlého občerstvení...Je to moc zajímavé, bohužel, já se obavám toho, že na co natahovali ruce lidi v Kalifornii kdysi dávno je úplně něco jiného, než na co natahujeme mi ruce momentálně ze svého automobilu. Na rychlém občerstvení, pokud je precizně udělané, není nic špatného.

Jinak dost zajímavé téma s tou republikou...Mě by spíš zajímalo, pokud jste někdo navštívil Mc Donald v zahraničí, jestli je výsledný produkt stejný jako u nás?? Respektive, jestli na manhattanu je stejnej big mac jako u nás na D1 :-)

Bílá hortenzie

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 24. 05. 16

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru