Recepty na jídla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Houskové knedlíky

3 posters

Goto down

Houskové knedlíky Empty Houskové knedlíky

Příspěvek pro Lvice.eva Mon May 02, 2016 8:46 pm

Začala jsem dělat tento recept a je fakt dobrý a vždy se povedl

půl kostičky kvasnic, asi půl l mléka, kávovou lžičku cukru a kávovou lžičku soli, 1 kg hrubé mouky, 1 vajíčko, asi 2 housky, pokrájené

někdy dávám housky více, ale pak musím přidat trochu mléka, jsou z toho 2 fakt velké šišky

zadělám to v dom. pekárně, ale můžeš i v ruce, nesmí přímo přijít cukr s kvasnicemi k soli

vařím 1 šišku na utěrce na páře, je to fakt mnohem lepší, než-li ve vodě, vařím ji 40 min, pak hned probodám špejlí

jsou chutné a když je děláš v páře, tak si toho nemusíš ani všimnout

Lvice.eva

Poèet pøíspìvkù : 75
Join date : 04. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

Houskové knedlíky Empty Re: Houskové knedlíky

Příspěvek pro Majkl2 Mon May 02, 2016 8:47 pm

a moje knedle (těsto mi také dělá pekárna, takže napíšu suroviny tak, jak je do ní dávám): lžička soli, 250ml vlažného mléka, 1vejce, 450g mouky (dávám napůl hr. a polohr. - těsto je nejen chutnější, ale skvěle se vyvaluje na knedle), 1/4kostky droždí, lžička cukru. Program těsto, když tak :-)..Vyválím dvě šišky, nechám ještě nakynout a taky vařím na páře, ale 20min., nejsou tak velké. A než je hodím na ten pařáček, tak ten i knedle pomažu olejem, pak se neslepují. Pak taky propíchám. Housku dávám, jen když mám a hlavně na ní nezapomenu. :-)) :-D

Majkl2

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 02. 05. 16

Návrat nahoru Goto down

Houskové knedlíky Empty Re: Houskové knedlíky

Příspěvek pro Bílá hortenzie Tue May 24, 2016 8:38 am

Houskové knedlíky mi chutnají také dělané v páře ;-)

Bílá hortenzie

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 24. 05. 16

Návrat nahoru Goto down

Houskové knedlíky Empty Re: Houskové knedlíky

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru