Recepty na jídla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Volný pohyb cizinců v Rusku

3 posters

Goto down

Volný pohyb cizinců v Rusku Empty Volný pohyb cizinců v Rusku

Příspěvek pro Bílá hortenzie Tue May 24, 2016 9:19 am

Malý dotaz. Vysvětlí mně někdo, že když pojedu do Ruska na dovolenou, dostanu vizum, tak přesto nemohu cestovat tak jak cestují rusové po Česku. Totiž jet tam kde se mně líbí. Je tady nikdo neomezuje, v Rusku cizince ano.

Bílá hortenzie

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 24. 05. 16

Návrat nahoru Goto down

Volný pohyb cizinců v Rusku Empty Re: Volný pohyb cizinců v Rusku

Příspěvek pro Majkl2 Tue May 24, 2016 9:24 am

A to ti řekl kdo??? Známej byl nedávno v Rusku a cestoval kam se mu zachtělo. Samozřejmě, že jsou místa kam se nikdo nedostane. Vojenské prostory, kasárna a jistě i další prostory ale to je stejné v každém státě. Třeba v Norsku tě nepustí na nejvyšší horu této země Snohettu.

Majkl2

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 02. 05. 16

Návrat nahoru Goto down

Volný pohyb cizinců v Rusku Empty Re: Volný pohyb cizinců v Rusku

Příspěvek pro serafapetra Tue May 24, 2016 9:31 am

Cestovat můžeš kam chceš. Přijedeš, uvedeš cíl cesty všechny města přibližně kam budeš jezdit, třeba Pskov, Kazaň, Omsk, Magadan a zpět, a jezdi si jak chceš. Podmínkou je, že první místo kam dorazíš, že se tě zaregistrují, buď cestovka, nebo sám. Byla jsem tam v listopadu 2015, ani jsem se nezaregistrovala, protože jsem byla líná jít na poštu, kde se to dělá. Ačkoliv podle zákonu jsem měla se zapsat v tom městě kam jsem přijela Jezdila jsem z Petrohradu do Kazaně a po Uralu, zastavovali nás při silniční kontrole, nocovali jsme všelijak, a nikdo se mě neptal, proč jezdím sem tam.

serafapetra

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 04. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

Volný pohyb cizinců v Rusku Empty Re: Volný pohyb cizinců v Rusku

Příspěvek pro Majkl2 Tue May 24, 2016 9:34 am

Jestli jedeš samostatně jako turista, musíš mít uveden první hotel ve kterém bude pobývat. Hotel ti zařídí hlášení pobytu. Totéž platí obráceně, Rusové musí uvést ubytovaní, kde budou spát v Čechách. Hotely a ubytovací zařízení samostatně provádějí hlášení cizinců v Čechách. Vy to nevíte, protože s tím nepracujete. Nic se nestane, když se to nedodržuje, ale pohraničnici mohou vás zapsat do kartotéky neposlušných občanů Smile Rusům hrozí, že příště nedostanou vízům. Čechům totéž. Mám to vyzkoušené. Jinak to funguje, když se chystá jet na návštěvu k soukromé osobě. To pak ho musejí nahlásit jako hosta. Je to stejné i pro Rusy, kteří přijedou do Čech.

Majkl2

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 02. 05. 16

Návrat nahoru Goto down

Volný pohyb cizinců v Rusku Empty Re: Volný pohyb cizinců v Rusku

Příspěvek pro Majkl2 Tue May 24, 2016 9:36 am

Ještě k tomu cestování do Ruska. Do určitých oblastí mají zakázaný přístup cizinci. Dám příklad. Do města Norilsk můžete cestovat jen s písemným povolením gubernátora. To dostanete na základě ruského víza a žádosti proč, za kým tam jedete. Nebo taky nedostanete. A na letišti, jinak než letecky se tam nedostanete, se musíte hlásit na policii.

Majkl2

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 02. 05. 16

Návrat nahoru Goto down

Volný pohyb cizinců v Rusku Empty Re: Volný pohyb cizinců v Rusku

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru